• intihar etmek

  1505.
  Allah kimseyi bu kadar caresiz hissettirmesin. Yeri geliyor, elimize igne batti diye ciglik atiyoruz. Ne buyuk ne caresiz dertleri oluyor kimbilir ki cozumu canlarindan vazgecmekte buluyorlar.
  -1 ... lisa garcia
 • anne oluyorum diye sevinç gösterişi yapan insan

  1.
  ulan ne öküz adamlarsınız. şu dünya üzerinde kime "annen baban mı evladın mı?" diye sorsanız tereddüt etmeden evladım der. tabi ki sevinecek, tabi ki mutlu olacak, birileri ile paylaşacak. dünyanın en güzel şeyi be çocuk. bırakın da buna da sevinsin artık.
  -1 ... lisa garcia
 • çatının akması

  1.
  zamanında bakımı yapılmayan çatının yine zamanında maruz kaldığı dolu yağışı nedeniyle pata küte kırılması sonucu sağanak altında şapır şupur akmasıdır.

  çatı katı ev tutmayın arkadaşlar. ısınmıyor akıyor.. ara kat candır.
  2 ... lisa garcia
 • sıcak su torbası

  88.
  kış aylarında sıkça haşır neşir olunan, hatta içten içe bir takım iç ısıtan hisler beslenen araçtır.
  ... lisa garcia
 • avrupa yakası

  1301.
  gülse birsel in yazdığı bir emsali daha bulunmayan mükemmel dizidir.
  ... lisa garcia
 • eğlence mekanına isim önerileri

  16.
  pangea.

  herkes gelebilecek demişsiniz ya, herkesi birleştiriyor gibi.
  1 ... lisa garcia
 • pilates topu

  11.
  Zaman adimina ugradiktan sonra asla amaci yonunde kullanilmaz. Ya uzerine ayak uzatilir, ya uzetinde ziplanir ya da cocuklara oyuncak olur.
  ... lisa garcia
 • ilişki kuralları nasıl olmalıdır

  3.
  Yalan soylememek.
  Tutulamayacak sozler vermemek.
  Iyi bir insan olmaya calismak.

  Bizde kurallar boyle.
  ... lisa garcia
 • çayla en iyi giden şeyler

  4.
  Kandil kurabiyesi.

  Edit: pardon simiti.
  1 -1 ... lisa garcia
 • dış görünüşün her şey olduğu gerçeği

  133.
  Her sey degildir ancak cok sey oldugu da aciktir. Kise icin bir sey degilse bile kisinin kendisi icin ozguven ya da ozguvensizlik kaynagi olabilir.
  ... lisa garcia
 • karasal iklimden nefret etmek

  1.
  gece gündüz sıcaklık farkı arasında uçurum olan, nem namına hiçbir şey barındırmayan, soğuğu toto donduran, sıcağı yel gibi gelip geçen karasal iklimden nefret etmektir.

  ya hava dediğin eksi derece olur mu? balkona patates bıraktım donmuş. sibirya mı burası? hani ülkemizde dört mevsim görülürdü? yaz neden bir ay sürüyor?

  şunun üzerine bir de kalorifer arıza verip duruyor. gidip antalyaya yerleşeceğim.
  ... lisa garcia
 • kas tutulması

  3.
  Sag koprucuk kemigimin orta taraftaki ucuna basinca cok aciyor. Derdime care bul tip dunyasi uludag sozluk subesi. Nasil aciyor ya..
  ... lisa garcia
 • hayatınızın en mutlu anları

  14.
  xx üniversitesi, xx nun önündeki çimenler. son senem ve sevgilim gelmiş. ilk defa sevgilim olmuş, çok heyecanlıyım. yanına koşa koşa gitmişim ders çıkışı ve buraya gelmişiz. bir bankta oturuyoruz. önümüzde yamaç paraşütü antrenmanı yapıyorlar. elini omzuma atmış, ben de bi şeyler anlatıyorum. üzerinden 2 seneden fazla zaman geçse bile yine beraber olacağımızı bilmeden.

  bir pansiyon. yine erkek arkadaşımlayım. bana havuza atlarken nasıl daha çok su sıçratabileceğimi gösteriyor. yüzme bilmiyorum, normalde korkarım. ama bu sefer korkmuyorum o var diye. koşup atlıyorum suya. ağzıma burnuma su giriyor ama mutluyum. ilk tatilimiz, ilk kez bir havuza girişim.

  izmirde konakta galiba abimle bir yere oturmuşuz. işe yeni başlamış ve ben onu ziyarete gidiyorum. yemek yerken diyor ki "hep dedim ki lisa bir gün benim evime gelecek ve onunla şöyle güzel bir yemek yiyeceğiz. buralarda gezdikçe hep dedim ki lisa ile de buraya geleceğiz." boğazıma bir şey oturuyor ama mutluyum. sonra kazı kazan oynuyoruz. beş kere kazanıyorum. abim iyi ki var.

  lise, dershane çıkışı. en yakın arkadaşımla sokaktan bardakta mısır alıyoruz. yiye yiye minibüse yürüyoruz.

  lise, yurt. sınav sonuçları açıklanmış ve saçma sapan bir kız bu not benim notum olamaz diye sinir krizi geçiriyor. sevinememişiz. ranza arkadaşımı, en yakın arkadaşımı yurt girişinde görüyorum. kaç geldi diyorum. söylüyor. puanlarımız çok yakın. aynı okula gidebileceğiz diye sevinçle sarılıyoruz. babamın beni zorla yanında tutacağını bilmeden.

  yoğun bakımda tek başıma bekliyorum. annem anjiyoda. bana bir takım onam formları imzalattılar. biraz endişeliyim. annemi getiriyorlar. nasılsın diyorum? korktun mu? gayet cool "yoo, ben de izledim kalbimi ekrandan." diyor. "ben biraz daha rahat nefes alıyorum sanki." diyor. ilaç verdiler sakinleşsin diye. yine de kendini iyi hissetmesi çok hoşuma gidiyor. kendimi işe yaramış hissediyorum.
  1 ... lisa garcia
 • kadınlara karşı artan güvensizliğin sebepleri

  2.
  erkeklerin efendiliğini kaybetmesi sorumluluklarını reddetmesi. delikanlı gibi kararlarının arkasında duramaması. ben her boku yiyeyim evde karım beni beklesin diye düşünmesi. kadın da tahammül edemeyip basıp gidebilecek özgürlüğe kavuştu bu sırada tabi. sonra vohohohvvv beni terk etti. edecek tabi, adam olsaydın ya da adamsan eğer doğru düzgün birini sevseydin.
  1 -1 ... lisa garcia
 • hoşlanan erkek ne yapar

  3.
  çıkarır vurur masaya elini. hoşlanıyorum senden der.
  1 -2 ... lisa garcia
 • çocuklar duymasın haluk kadınlar

  1.
  oğlum siz keriz misiniz lan? linke bile tıklamayan kadını neden hayatınızı ortaya koyacak kadar seviyorsunuz? kadın ayağını vurmasına rağmen süslü diye ayakkabı giyiyor, siz de gözüne kaşına tav olduğunuz gerizekalıların kapısına kul köle oluyorsunuz? sizin yaptığınız ambalaja bakmak değil mi? ne farkı var yukarda kadınlar yapıyor diye anlatılardan bunun?

  herkes kendi yaşadığını bilir. ben sizin gibiler yüzünden kendimi değer verilmeye layık olmayan, hayatı boyunca asla sevilmeyecek, tek başına yaşayıp, tek başına ölecek biri sanıyordum. çünkü güzel olmadığımı düşünüyordum. çünkü güzel kıyafetler, güzel makyaj malzemeleri için, starbuckslarda fotoğraf çektirmek için harcayacak param yoktu. ben yine bendim. ama tam 23 sene kimse benim suratıma bakmadı.

  iyi ki de bakmamış. ne uğraşacağım sizin gibi tiplerle? ben hayatımda bir kişinin yanında değerli hissettim kendimi. bana "sen zaten güzelsin makyaj yapmana gerek yok ki." diyen birinin yanında.

  uzun lafın kısası, herkes dengini buluyor sonunda. eğer kendinden eminsen devam edersin. yok değilsen önce kendini düzelteceksin.
  -2 ... lisa garcia
 • manuş baba

  442.
  dinlemek kesinlikle keyifli ve kendine has bir tarzı var ama (ama dan nceki kelimelerin hepsi değersizdir derler ama değil gerçekten başarılı buluyorum) bütün şarkıları aynı gibi bu adamın.
  ... lisa garcia
 • ders çalışmak

  437.
  ya bıktım artık yaa.. benim şu an bir mimarlık ofisinin incisi olmuş, ofis kıyafetlerimi giyip elimde çantam, diğer elimde t cetvelim, topuklu ayakkabılarımda arabama binip, masama kurulup "filtre kahve içmeden uyanamıyorum yaaa" triplerine giriyor olmam gerekirdi.

  ben napıyorum? elimde renkli kalemlerim, önümde kitabım, kıçımda gri pijamalarımla aptal tekerlemeler uydurarak bi şeyler ezberlemeye çalışıyorum. test çözüyorum.

  yüce tanrım neden tercihlerim bu yönde gelişti?
  1 -1 ... lisa garcia
 • bir gün aniden erkek olarak uyanmak

  5.
  hemen sevgilimi arardım, bakayım o da kız mı olmuş diye.
  1 ... lisa garcia
 • sözlük yazarlarının lakapları

  1286.
  Pikacu diyen bi arkadasim vardi. Bi o diyordu, neden hala bilmiyorum. Hayir tipim falan da benzemiyor.
  1 -1 ... lisa garcia
 • yeni şeyler getiriyorum