• tıbbi çeviri

  3.
  ben çevirebilirim ama çevirmeyeceğim tişikkirlir nihahahah..
  bugün pazar, çalışmıormm..
  ayrıca ingilizce öğrenin olumm lazım oluyo işte.
  1 -1 ... lisa garcia
 • sözlük yazarlarının sevmediği yemekler

  221.
  sakatat.
  makarna.

  ikincisinin tadı güzel ama sonrasında resmen bayıltıyor insanı.
  ... lisa garcia
 • pokemon go

  1096.
  Benim icin yuruyuse vesile olan oyundur. Yumurta acmak icin yuruyorum cilginlar gibi.
  1 ... lisa garcia
 • seni uyutmayan ne

  797.
  3 gun once yerlestigim son kolilerimi dun attigim evimden tasinma ihtimalim.
  ... lisa garcia
 • yapılmış en aptalca dalgınlık

  4817.
  bu konuda bir markayım.

  bir elimde çikolata bir elimde silgi ile ders çalışırken "aa burası yanlış" deyip silgiyi ağzıma atıp çikolatayı hunharca deftere sürtmüştüm.

  okul tuvaletinde kapı vurulunca doluuu yerine alooo diye seslendiğim de olmuştur.

  iş arkadaşıma boş bulunup erkek arkadaşıma sesleniyorum sanıp "bitanem bi bakar mısın?" demiştim. özür diledim sonra.

  doğum günü organizasyonunda pastayı alıp sürpriz yapılacak kişiye "birinin doğum gününü kutlayacaktık ya bugün, aha pastası burda" diye teslimat yapmışlığım da olmuştur.

  annemin sürekli gevşek şükra diye anlattığı hiç tanımadığım şükran teyzenin de bulunduğu ortamda "şükran sever öyle şeyleri.." dediklerinde "aaa gevşek şükran mı?" demişliğim de vardır.

  geçenlerde eski günlüğümün arasında 300 lira bulmuştum. öğrenci halimle 300 lira açıkla nasıl geçindim o parayı nasıl unuttum aklım almıyor.
  3 ... lisa garcia
 • the handmaid s tale

  34.
  4. sezonu yayınlanmıştır. ama hiçbir yerde altyazısı yoktur. lakin bs player ile bu sorun kolayca çözülüyor. kitap uyarlamasıdır ancak kitap ilk sezonda bitmektedir. bu yüzden sonrasını da tahmin edemiyorum ve çok merak ediyorum.

  diziye gelince insanların güç uğruna ne kadar korkunçlaşabileceğini gösteren bir dizidir bu. aslında konu kadınlar vs değildir. kısırlığın hüküm sürdüğü bir dünyada çocuklar altından daha değerli iken, bunu elde edebilmek için önüne gelen her şeyi harcayabilen bir devlet ve yöneticilerin neler yapabileceğini insanlıktan nasıl çıkabileceğini anlatan bir dizidir bu. güç için her şeyi yapabilecek insanlar altlarındaki herkesi ezerler. toplumun en güçsüzü çocuklardır. ancak bu distopyada güç unsuru oldukları için asla dokunulamıyor. sonrasında kadınlar geliyor. en çok zararı da onlar görüyor.

  --spoiler--

  --spoiler--

  yine de june u defalarca yakalamaları uğruna neden idam etmediklerini anlamıyorum. 1 kadın ya da onunla beraber kaçan, çocukları kaçıran 5 6 kadın asla 86 çocuk doğuramaz. ama 86 çocuk daha kaçırabilir. ben o toplumun gözü dönmüş yöneticilerinden olsam sırf doğurgan diye bu riske girmezdim. bu konu saçma olmuş.

  --spoiler--

  --spoiler--
  ... lisa garcia
 • anın görüntüsü

  45358.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2159693/+
  Fotosentez yapin koleler!! Nihahahahh!!
  Saka saka hepiniz benim bebeklerimsiniz.
  1 -1 ... lisa garcia
 • 9 lira 10 kuruş ile sevgiliye ne hediye alınır

  5.
  Migrosta afrika meneksesi var. 7.5 lira. Uzerine bi de not yazin "bir menekse kokusunda seni aramak var ya" diye.
  4 ... lisa garcia
 • pokemon go

  1094.
  Platstore a dusmustur sonunda.
  ... lisa garcia
 • koca avcısı türbanlılar

  17.
  Savunmasiz gucsuz ve uykusuzum, gozlerimi de kapattim. Bir yavru ceylan gibiyim. Avlayin beni kizlar, hadi bekliormm..
  1 -1 ... lisa garcia
 • doktor koca arayan erkek

  1.
  Tip fakultesi yakinlarinda takilmalidir.
  (bkz: love wins)
  1 ... lisa garcia
 • türk kahvesi

  1416.
  Her gun kopugunu hupletmezsem de uyanabilirim ama yine de iciyorum.
  1 ... lisa garcia
 • türk üniversiteleri neden ilk 500 e giremiyor

  18.
  Siralamayi turkiye yaparsa oyle bi gurer ki butun avrupa bizi kiskanir.
  ... lisa garcia
 • doktor koca arayan kız

  74.
  Gelsin kollarima bayilsin, ben onu muayene ederim. "Dur bebegim, su onlugumu cikarayim ne dedigim anlasilmiyor." Demek istedigim kizdir.
  1 ... lisa garcia
 • polisle evlenen türk kızı

  2.
  kendini yakacak olan türk kızıdır. bir polis çocuğu ve çalıştığı dönemde polislerle oldukça fazla muhattap olmuş biri olarak gözlemlerimi aktarmak isterim. gözlem yapmayı severim.

  öncelikle sevgili hemcinsim, şimdi normal olsa bile ilerleyen süreçlerde mesleki deformasyon olarak karşısına çıkan herkesi potansiyel suçlu olarak görmeye başlayacak.

  bu adam gece gündüz demeden işe gidecek ve sürekli zor kullanmak zorunda kalacak. sürekli bunlarla uğraşa uğraşa zamanla ince yerleri nasır tutacak, kabalaşacak. kabalaşmak zorunda çünkü.

  nöbet usulu çalışacak. senin gezesin varken o yatıp uyuyacak. bir zaman sonra çocuğunuz olacak, bazen o çocuk ağlıyor ve uyandı diye senin üzerine gelecek. uykusuzluk berbat bir şey, sinirlenecek ister istemez.

  ben bunları kendi ailemde gözlemledim bizzat. bir çocuk olarak o ortamda büyümek hiç hoş değil. hiç ellemedim ben, çok güzel tembihlerdi babam "buna dokunursanız sizi döverim yarım saat." derdi. ama çocuğunuz silah olan bir evde büyüyecek.

  bunlar mayası en düzgün adamın bile yaşayacağı şeyler. sürecin bir getirisi. bilmiyorum ben isterim ki eşim kimseye el kaldırmasın, ben onu silahla ateş ederken görmek istemem. ama acayip güvende hissedersiniz kendinizi. küçükken hep bizim evimize hırsız giremez çünkü babam polis diye düşünürdüm ben.

  gelelim mayası bozuk olanlara.

  şimdiki polisler alakasız bölümlerden mezun oluyorlar. işsiz kaldım diye bir dönem yıkıldıktan sonra bir anda toplumda saygı gören bir işe sahip oluyorlar, üniformayı da giyip bellerine de silahı takınca ego arşa çıkıyor. insanın kendine güvenmesi güzeldir ama patolojik oluyor bunlarınki. kendilerini fazla güçlü hissediyorlar. şiddete başvurma meyilleri artıyor. bu güç erkeklik duygusunu da kamçılıyor sanırım. başlıyorlar karı kıza yazmaya.

  senelerdir burada yazarım. bir çok kez denk geldi. ben polisim bana güvenebilirsin diye kimlik atan mı ararsın, silahla fotoğraflarını sözlüğe atan mı ararsın.. bunlar düşünüyorlar ki polis olarak ideal erkek sınıfına girdiler. onlara hayır diyemezsin.

  bizim toplumun kadınlarında üniforma hayranlığı var. eğer bu adamın az biraz da meyili varsa uygun ortamın oluşmaması mümkün değil. mesela hastaneye adli vaka götürecekler. bir takım hemşireler fingirdeşecek bunlarla. bunlar gidip doktorlara yazacak vs vs..

  benim babam bizzat polis emeklisidir. her zaman derdi ki biri sana "polisim dese, kimliği gösterse bile güvenme. polisin içinde de çok şerefsiz var."

  güzel yanları da var tabii. güvende hissetmek. eşim/babam polis dediğinizde insanlar size de saygı duyar. yasal işlerden vs güzel anlarlar. hani gelip biri size sataşsa sataşana üzülürsünüz şimdi babam ağzına edecek dersiniz.

  yine de şahsen hem babam için hem gelecekteki müstakbel eşim için daha tehlikesiz daha huzurlu bir işi tercih ederim/ederdim ben. hem onun hem çocuklarımızın psikolojisi için.
  5 -2 ... lisa garcia
 • kadın yazarların hayalindeki erkek modeli

  7.
  gecen yazdim gelen vurmus giden vurmus. yazmam daha da. hayir yani hak etmesem neyse. ne olmus yani aylik 15 bin kazansin dediysem? daha altinin sanmiyorum benim mazot parama yetebilecegini..
  1 -2 ... lisa garcia
 • aşık olunan çizgi film karakterleri

  117.
  ben beyblade deki kai yi çok beğenirdim. küçüklükten varmış bi serseri erkek merakı ama törpükledik çok şükür.
  max de gay gibi gelirdi ama eğlenceli ve neşeli oluşu hoşuma giderdi.
  ... lisa garcia
 • ilk defa çalışacaklara tavsiyeler

  4.
  ilk maaşınızı çatır çatır yiyin.
  ... lisa garcia
 • kişiyi mutlu edecek maaş

  3.
  20 bin yeter. Ben bununla sulaleme gelecek hazirlarim.
  1 ... lisa garcia
 • özlemek

  2365.
  seven insana en büyük eziyet olabilir bu. kokusu burnumda tütüyor, kodumun hayatı beni bi tarafa onu bi tarafa atıyor sürekli.
  2 ... lisa garcia
 • yeni şeyler getiriyorum